Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Produkcja ulepszonego RTCH

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 24 września 2020

US Marine Corps ogłosił, że w tym miesiącu unowocześniony pojazd Rough Terrain Container Handler (RTCH) trafił do produkcji pełnoseryjnej.

Unowocześnione RTCH trafią do służby w drugim kwartale 2021 / Zdjęcie: USMC

Pojazd przeszedł modernizację SLEP (Service Life Extension Program) by wydłużyć czas jego eksploatacji o co najmniej kolejne 10 lat. W ramach prac poprawiono ergonomię wnętrza kabiny, zamontowano kamerę w tylnej części pojazdu i wprowadzono ulepszony komputer pokładowy. Szczególnie ten ostatni element w znacznym stopniu poprawi niezawodność pojazdu i ułatwi jego obsługę techniczną.

RTCH to terenowy wózek kontenerowy stanowiący istotny element wsparcia Marines. Może on transportować kontenery ISO o rozmiarach od 20 do 40 stóp, a także przewoźne schrony. Maksymalna masa transportowanych obiektów może przekraczać nawet 50 tys. funtów (22 679 kg). Wysoka dzielność terenowa umożliwia użycie również na plażach podczas wspierania operacji desantowych. W czasie operacji bojowych RTCH może przewozić także zaopatrzenie i amunicję dla Marines. RTCH może być transportowany samolotami C-5M Galaxy i C-17A Globemaster III. Pierwsze pojazdy trafiły do służby w 2006.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.