Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trzeci SkyCourier w powietrzu

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 01 października 2020

Trzeci i ostatni przedseryjny samolot Cessna SkyCourier  (P2) wzbił się w powietrze 28 września 2020. Oblot samolotu, pilotowanego przez Todda Daftona i Caleba Quicka, trwał 90 minut. P2 rozwinął maksymalną prędkość 389 km/h i wysokość 4 572 m.

SkyCourier P2 został zbudowany w wariancie pasażerskim / Zdjęcie: Textron Aviation

Samolot, skonfigurowany w wariancie pasażerskim, będzie używany głównie do prób awioniki, działania instalacji paliwowej i hamulcowej oraz badań klimatycznych w komorze w bazie US Air Force Eglin.

Dwa inne prototypy SkyCouriera wylatały dotychczas w ramach prób 150 godzin. Pierwszy prototyp zbudowano w wersji towarowej, a drugi (P1), także w wersji pasażerskiej.

Udany lot naszego trzeciego samolotu testowego pozwala nam kontynuować projekt. Wkrótce rozpoczniemy produkcję seryjną SkyCourierów w Wichita, ponieważ zbliżamy się do przekazania pierwszego samolotu naszemu klientowi – powiedział Chris Hearne, starszy wiceprezes Textron Aviation ds. programów i prac inżynierskich (Drugi SkyCourier oblatany, 2020-08-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.