Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Milestone zamawia H160

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, 06 października 2020

Milestone Aviation i Airbus Helicopters zgodziły się wpisać sześć śmigłowców H160 do księgi zamówień Milestone. Zamówione wiropłaty będą przeznaczone do szeregu misji, w tym transportu morskiego i ratownictwa medycznego, z których pierwsza ma zostać wykonana w 2023.

Obecne ustalenie pozwoli nam zwiększyć portfel zamówień o H160, który naszym zdaniem będzie ważnym graczem na śmigłowcowym rynku w nadchodzących latach. To wszechstronny wiropłat, nadający się do użycia w wielu misjach, zwłaszcza do zadań lotniczego pogotowia ratunkowego. Będzie stanowić istotne wzmocnienie naszej floty i już rozmawiamy z operatorami, aby wprowadzić nowe śmigłowce do użytku, gdy tylko staną się dostępne – powiedział Pat Sheedy, dyrektor generalny Milestone (Heli-Expo 2017: Nowe śmigłowce dla Milestone Aviation, 2017-03-08).

Cieszymy się, że wieloletni klient, taki jak Milestone, po raz kolejny zaufał śmigłowcom Airbusa. Jestem przekonany, że poziom innowacyjności, jaki wnosi H160, komfort podróży pasażerów, nowoczesne pomoce pilotażowe, czy konkurencyjność operacyjna uzyskana dzięki zwiększonej oszczędności paliwa i uproszczonemu systemowi obsług, sprawią, że wiropłat będzie ceniony przez użytkowników – dodał Bruno Even, dyrektor generalny Airbus Helicopters (Certyfikat EASA dla H160, 2020-07-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.