Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Brytyjska pomoc dla Ukrainy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 08 października 2020

Wczoraj, 7 października 2020, delegacja z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim na czele odwiedziła bazę morską Royal Navy (królewskiej marynarki W. Brytanii) w Portsmouth. Podczas wizyty goście zwiedzili lotniskowiec HMS Prince of Wales i wzięli udział w interaktywnym okrągłym stole z przedstawicielami brytyjskich przedsiębiorstw, które są uważane za potencjalnych partnerów w rozwijaniu zdolności Wijśkowo-Morśkich Sył Ukrajiny (Marynarki Wojennej Ukrainy).

Sekretarz obrony W. Brytanii Ben Wallace rozmawia z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim na pokładzie lotniskowca HMS Prince of Wales / Zdjęcie: MO Ukrainy

Realizacja tych projektów znacząco wzmocni zdolności i potencjał bojowy Marynarki Wojennej Ukrainy, a także interoperacyjność z komponentem morskim państw NATO. Ponadto oczekujemy, że będzie motorem ożywienia przemysłu stoczniowego na Ukrainie i przyciągnie do naszej gospodarki najnowsze technologie – zaznaczył Andrij Taran.

Według Tarana w grę wchodzą dostawy nowoczesnego sprzętu wojskowego, rozwój produkcji wojskowej na Ukrainie, a także rozbudowa baz Wijśkowo-Morśkich Sył Ukrajiny. Konkrety dotyczące praktycznej realizacji osiągniętych porozumień zostały omówione podczas dwustronnego spotkania ministrów Tarana i Wallace'a, które odbyło się dzisiaj, 8 października.

W oddzielnym oświadczeniu resort obrony Ukrainy podał, że ważnym aspektem jest pozyskanie finansowania z Brytyjskiej Agencji Kredytów Eksportowych w wysokości 1,25 mld GBP. Według ukraińskich mediów 10-letnia pożyczka zostanie przeznaczona na zakup 8 kutrów rakietowych typu Barzan (w l. 1990 zbudowano 4 jednostki dla Kataru w stoczni Vosper Thornycroft, Najnowsze Exocety dla Kataru, 2010-04-23). Pierwsze dwa kutry miałyby powstać w W. Brytanii, a 6 pozostałych – w stoczniach ukraińskich.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.