Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ćwiczebna amunicja dla T-72 i PT-91

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 09 października 2020

3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa zawarła umowę ze spółką Mesko na adaptację amunicji podkalibrowej kal. 125 mm do celów ćwiczebnych. Zamówienie dotyczy dostarczenia ok. 16 tys. nabojów w latach 2020-2023.

/ Zdjęcie: Mesko

Przezbrojeniu na amunicję ćwiczebną ulegną pociski APFSDS-T z nabojem BM-15C. Amunicja ta w wariancie bojowym nie przystaje do wymagań współczesnego pola walki reprezentując technologicznie przełom lat 60. i 70 ub. wieku. Adaptacja tej amunicji do wariantu szkoleniowego umożliwi szkolenie załóg czołgów PT-91 i T-72 uzbrojonych w 125-mm armaty gładkolufowe 2A46.

Jednocześnie trwa program pozyskania dla SZ RP nowej amunicji podkalibrowej kal. 125 mm, która zastąpi użytkowane naboje 3BM9 i 3BM15 z rdzeniem stalowym. Inspektorat Uzbrojenia ogłosił postępowanie na nową amunicję APFSDS-T na początku kwietnia br. (IU poszukuje amunicji kal. 125 mm, 2020-04-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.