Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pojazd izraelskich jednostek specjalnych

Marynarka wojenna, Wojska specjalne, 10 października 2020

Portal HISutton ujawnił pojazd wykorzystywany przez izraelską jednostkę specjalną – Shayetet 13 (Shayetet Shloszesre, Flotylla Trzynasta). Można go zobaczyć na zdjęciu opublikowanym w kilku izraelskich serwisach informacyjnych pod koniec września 2020. Pojazdmoże służyć do transportu płetwonurków lub wykorzystywanego przez nich sprzętu. Jest przewożony przez okręt podwodny typu Dolphin.

Zdjęcie okrętu podwodnego izraelskiej marynarki wojennej typu Dolphin z pojazdem wykorzystywanym przez jednostkę specjalną Shayetet 13 zostało zrobione zapewne we wtorek, 29 września 2020 / Zdjęcie: via HISutton

Pojazd ma średnicę ok. 1,5 m. Jest podobny do budowanego we Włoszech Deep Guardian Shelter. Izrael ma wieloletnie powiązania z włoskimi siłami specjalnymi i ich dostawcami. Obejmuje to CABI Cattaneo – producenta Deep Guardian Shelter.`

Rzadkie zdjęcie pojazdu CABI Cattaneo Deep Guardian przewożonego przez włoski okręt podwodny Salvatore Todaro typu 212A / Zdjęcie: via HISutton

Shayetet 13 to jedna z najstarszych jednostek specjalnych Izraela. Powstała prawdopodobnie przed 1948, ale oficjalnie powołano ją w 1950. Została stworzona i wyszkolona do operacji o charakterze wodnym, jednak działa także na lądzie, wykonując operacje wraz z innymi siłami. Istnienie Shayetet 13 ujawniono w 1960. Baza jednostki mieści się na małej wysepce Atlit.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.