Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Tigre w Afganistanie

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 29 lipca 2009

Francuskie ministerstwo obrony ujawniło, że od 26 lipca w Afganistanie znajdują się 3 śmigłowce uderzeniowe Tiger (Tigre). To pierwsza misja bojowa tych maszyn.

Wszystkie śmigłowce na płycie lotniska w Kabulu

Wysłanie śmigłowców szturmowych zostało przyspieszone z powodu wydarzeń z 18 sierpnia 2008, kiedy grupa francuskich żołnierzy wpadła w dobrze przygotowaną zasadzkę (zobacz: 10 spadochroniarzy zabitych w Afganistanie). Francuzi w tym starciu zdani byli na lotnicze wsparcie amerykańskich AC-130, F-16 i rozpoznawczych bsl Predator.

3 śmigłowce Eurocopter Tiger przybyły na lotnisko w Kabulu 26 lipca, na pokładzie transportowego An-124-100. Według zapewnień ministerstwa obrony, maszyny osiągną gotowość operacyjną w ciągu paru tygodni. Są wykorzystywane przez żołnierzy 5 pułku śmigłowców bojowych z miejscowości Pau.

Wyładunek z pokładu Antonowa An-124-100 / Zdjęcia: MO Francji

Francuski kontyngent w Afganistanie liczy 3160 żołnierzy. Do tej pory wspierał ich komponent lotniczy, składający się 3 Caracal EC725, w wersji CSAR, oraz tyle samo lekkich, rozpoznawczych Gazelle Viviane, które na co dzień stacjonują w Kabulu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.