Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Trzecia edycja Enduring Lightning

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 15 października 2020

W poniedziałek, 12 października 2020, nad południowym Izraelem odbyły się ćwiczenia Enduring Lightning 3. Była to już trzecia edycja wspólnych manewrów Chejl ha-Awir i US Air Force (wojsk lotniczych Izraela i Stanów Zjednoczonych Ameryki) z udziałem wielozadaniowych samolotów bojowych F-35. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie taktyki przeciwdziałania różnym zagrożeniam strategicznym (naziemnym i powietrznym) na Bliskim Wschodzie.

Eksploatujący samoloty F-35 lotnicy z Izraela i USA odbyli już trzecie wspólne ćwiczenia w tym roku / Zdjęcie: MO Izraela

W ćwiczeniu udział wzięły F-35I Adir ze 116. eskadry Lwy Południa, która zgłosiła zdolność operacyjną w sierpniu br. i samolot wczesnego ostrzegania i kierowania G550 Nahshon-Eitam ze 122. eskadry oraz amerykańskie F-35A z 421st Fighter Squadron (eskadry myśliwskiej) Black Widows i tankowce KC-10 Extender i KC-135 Stratotanker Extender z 908th Expeditionary Air Refueling Squadron (ekspedycyjnej eskadry tankowców) i 340th EARS (Lwy Południa gotowe do działania, 2020-08-10).

Przeciwko nim operowali agresorzy ze 115. eskadry Latający Smok, specjalizujący się w symulacji działań przeciwnika.

Podobnie jak podczas wcześniejszym ćwiczeń Enduring Lightning z powodu pandemii SARS-CoV-2 manewry odbyły się wyłącznie w powietrzu, bez bezpośrednich spotkań lotników, a wszystkie odprawy i procesy planowania przeprowadzono wirtualnie (Enduring Lightning 2, 2020-08-05).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.