Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chińska wyrzutnia roju bsl

Przemysł zbrojeniowy, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 15 października 2020

Chińska CAEIT, spółka zależna państwowej Electronics Technology Group Corporation (CETC), ujawniła mobilną wyrzutnię roju bojowych bsl. Mieści ona 48 bezzałogowców, które realizują misje samobójcze. Przewożona jest przez opancerzony pojazd Dongfeng Mengshi. Podobna wyrzutnia może być przenoszona przez śmigłowce.

Start jednego z bbsl z wyrzutni zaprojektowanej przez CAEIT / Zdjęcie: CETC

Już w listopadzie 2017 CAEIT prezentowała jednoczesne loty 200 stałopłatami. Obecnie prezentowany system jest testowany od września 2020. Używane w nim bbsl są zbudowane w układzie dwupłata tandem. W oprogramowaniu sterującym wykorzystano sztuczną inteligencję.

Rój bbsl w testowym locie realizowanym na jednym z chińskich poligonów / Zdjęcie: CETC

CETC nie ujawniła nazwy użytych w testach bbsl (amunicji krążącej). Z ujawnionych zdjęć i filmu wynika, że to odmiana CH-901 produkowanego przez China Poly Defense. Bbsl ma 1,2 m długości, masę 9 kg, osiąga prędkość od 7 do 150 km/h. Promień jego działania wynosi 15 km, zaś długotrwałość lotu sięga 120 min. Głowica bojowa CH-901 może przebić pancerz o grubości do 10 cm. Bbsl może być odzyskany, gdy nie zostanie użyty do samobójczego ataku.

 Standardowa wyrzutnia CH-901 mieści 12 bbsl / Zdjęcie: CCTV


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.