Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wzrost eksportu ChRL

Strategia i polityka, 16 października 2020

Po dwóch kwartałach spadku (-6,5%, -0,2%) chiński handel zagraniczny w trzecim kwartale wzrósł o 7,5% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Osiągnął równowartość prawie 1121 mld EUR. Na pierwszym miejscu importerów produktów z ChRL znajdują się kraje ASEAN (427 mld euro, 14,6%). Drugie miejsce zajmuje Unia Europejska – 408 mld EUR, a dopiero na trzecim znalazły się Stany Zjednoczone Ameryki – 356 mld EUR.

Zdjęcie: CCTV

Szczególnie silny wzrost eksportu Chiny odnotowały w sierpniu i wrześniu. W porównaniu z rokiem poprzednim był on większy w tych miesiącach o, odpowiednio, 9,5 i 9,9%. Analitycy uważają, że to skutek zniesienia ograniczeń dotyczących koronawirusa, a także dowód stabilności chińskiej gospodarki. Ożywienie w Chinach spowodowane produkcją różni się od ożywienia spowodowanego konsumpcją, obserwowanego w innych krajach, takich jak USA.

Co ciekawe, pomimo trwającej wojny handlowej i napiętych relacji między USA i Chinami, wzrost eksportu do USA okazał się rekordowy. We wrześniu wyniósł 20,4% rok do roku. Był najwyższy od czerwca 2012. Według danych celnych, przez pierwsze 9 miesięcy 2020 nadwyżka handlowa ChRL z USA wyniosła 218,57 mld USD.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.