Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SARS-CoV-2 na HMS Vigilant

Marynarka wojenna, 16 października 2020

Oficjalnie potwierdzono, że ponad 30 członków załogi okrętu podwodnego Royal Navy (królewskiej marynarki wojennej W. Brytanii) HMS Vigilant (S30), typu Vanguard, jest zarażonych wirusem SARS-CoV-2. Do zarażenia doszło w trakcie pobytu okrętu w US Navy Submarine Base Kings Bay w Georgii.

HMS Vigilant w trakcie wejścia do HMNB Clyde / Zdjęcie: MO W. Brytanii

Do zakażeń doszło z powodu złamania zasad izolacji przez niektórych członków załogi okrętu brytyjskiego, którzy opuścili bazę w Kings Bay i odwiedzili nawet Cocoa Beach na Florydzie.

Prasa przypomina, że w październiku 2017 ze stanowiska został zwolniony kapitan okrętu i jeden z oficerów ze względu na niewłaściwe związki z kobietami wchodzącymi w skład załogi. Także jeszcze w 2017 w trakcie pobytu w Kings Bay, u członków załogi wykryto przyjmowanie narkotyków. Zwolniono wtedy ze służby 9 osób.

HMS Vigilant przenosi 16 rakiet balistycznych Trident II D5 z brytyjskimi głowicami nuklearnymi (jest tzw. boomerem). Okręt stanowi podstawowy składnik systemu odstraszania nuklearnego w systemie obrony Wielkiej Brytanii (Wyposażenie dla Dreadnoughtów, 2020-03-02, Prace przy Tridentach, 2020-02-04).

Ze względu na olbrzymią odpowiedzialność za podejmowane działania załogi boomerów muszą spełniać najwyższe wymagania związane z odpornością psychiczną i profesjonalizmem służby. W związku z tym wyjątkowo niepokojące jest tak duże rozprężenie wśród załogi HMS Vigilant.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.