Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USCG testuje bezzałogowe patrolowce

Marynarka wojenna, 16 października 2020

Od 7 października do 5 listopada US Coast Guard testuje na wodach wokół Hawajów dwie bezzałogowe jednostki patrolowe. Głównym celem badań jest sprawdzenie przydatności bezzałogowców do wykrywania nielegalnych, niezgłoszonych i nieuregulowanych połowów, co pozwoli na większą ochronę naturalnych zasobów morskich.

Bezzałogowy patrolowiec Saildrone w trakcie przejścia pod mostem Golden Gate wiszącym nad wejściem do Zatoki San Francisco. Jednostka może przebywać w morzu przez 12 m-cy i jest wyposażona w kamerę dzienną i kamerę pracującą w podczerwieni oraz system automatycznej identyfikacji. Autonomiczne sterowanie jednostką zapewnia układ wykorzystujący metody sztucznej inteligencji i uczenie maszynowe / Zdjęcie: NOAA

Badania prowadzi US Coast Guard Research and Development Center wraz z lokalnymi jednostkami z Hawajów. W trakcie prób zostanie wykorzystana autonomiczna jednostka patrolowa Saildrone wyposażona w żagiel i pomocniczy napęd elektryczny produkowana wspólnie przez Saildrone i Spatial Integration Systems. Drugim bezzałogowcem jest autonomiczna łódź motorowa dostarczona przez Metal Shark.

Saildrone jest już wykorzystywany przez amerykańską National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) do zbierania danych o dnie morskim, pogodzie oraz zasobach rybnych i stanie dzikiej zwierzyny. W sierpniu 2020 ogłoszono zawarcie porozumienia NOAA z US Navy, w ramach którego mają być prowadzone wspólne prace związane z procedurami testowania i zakupu bezzałogowych jednostek nawodnych, bezpiecznym ich użytkowaniem oraz wymianą olbrzymich ilości danych posiadanych przez obie instytucje.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.