Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USCG testuje bezzałogowe patrolowce

Marynarka wojenna, 16 października 2020

Od 7 października do 5 listopada US Coast Guard testuje na wodach wokół Hawajów dwie bezzałogowe jednostki patrolowe. Głównym celem badań jest sprawdzenie przydatności bezzałogowców do wykrywania nielegalnych, niezgłoszonych i nieuregulowanych połowów, co pozwoli na większą ochronę naturalnych zasobów morskich.

Bezzałogowy patrolowiec Saildrone w trakcie przejścia pod mostem Golden Gate wiszącym nad wejściem do Zatoki San Francisco. Jednostka może przebywać w morzu przez 12 m-cy i jest wyposażona w kamerę dzienną i kamerę pracującą w podczerwieni oraz system automatycznej identyfikacji. Autonomiczne sterowanie jednostką zapewnia układ wykorzystujący metody sztucznej inteligencji i uczenie maszynowe / Zdjęcie: NOAA

Badania prowadzi US Coast Guard Research and Development Center wraz z lokalnymi jednostkami z Hawajów. W trakcie prób zostanie wykorzystana autonomiczna jednostka patrolowa Saildrone wyposażona w żagiel i pomocniczy napęd elektryczny produkowana wspólnie przez Saildrone i Spatial Integration Systems. Drugim bezzałogowcem jest autonomiczna łódź motorowa dostarczona przez Metal Shark.

Saildrone jest już wykorzystywany przez amerykańską National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) do zbierania danych o dnie morskim, pogodzie oraz zasobach rybnych i stanie dzikiej zwierzyny. W sierpniu 2020 ogłoszono zawarcie porozumienia NOAA z US Navy, w ramach którego mają być prowadzone wspólne prace związane z procedurami testowania i zakupu bezzałogowych jednostek nawodnych, bezpiecznym ich użytkowaniem oraz wymianą olbrzymich ilości danych posiadanych przez obie instytucje.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.