Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec służby AH-1W w USMC

Lotnictwo wojskowe, 20 października 2020

United States Marine Corps (USMC, Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych Ameryki), oficjalnie wycofał ze służby śmigłowce uderzeniowe Bell AH-1W Super Cobra. Pożegnalne loty AH-1W wykonano 14 października w Naval Air Station Joint Reserve Base w Nowy Orleanie.

Para AH-1W w pożegnalnym locie nad Nowym Orleanem / Zdjęcia: Lance Cpl. Christopher England, USMC

Prototyp Super Cobry, pierwotnie oznaczony jako AH-1T+, został oblatany 16 listopada 1983 w zakładach Bella w Arlington w Teksasie. Pierwsze AH-1W trafiły do rąk marines 27 marca 1986, a ostatni śmigłowiec dostarczono w 1999. Eskadry lotnictwa USMC eksploatowały 179 śmigłowców tego typu, które do sierpnia 2020 wylatały łącznie 933 614 godzin, biorąc udział m. in. w operacjach Pustynna Burza, Iraqi Freedom i Enduring Freedom. AH-1W zostały zastąpione w służbie przez AH-1Z Viper (3 MAW przezbrojone na AH-1Z, 2018-03-07, AH-1W przeciwko islamistom, 2016-08-23, Modernizacja AH-1W, 2014-05-19).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.