Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowe zdolności M1134 Stryker ATGM

Wojska lądowe, 20 października 2020

Żołnierze US Army przetestowali zmodernizowane niszczyciele czołgów M1134 Stryker ATGM. Pojazdy zostały wyposażone w ulepszony system celowniczy (Modiefied Improved Target Acquisition System, MITAS) znacznie zwiększający ich możliwości bojowe.

W próbach na poligonie Yakima Training Center wzięły udział dwa plutony niszczycieli M1134 wyposażonych w MITAS / Zdjęcie: US Army Operational Test Command

Najważniejszym elementem MITAS jest system wymiany danych zapewniający zdolności określane jako Networked Lethality. Polegają one na możliwości zautomatyzowanej wymiany danych pomiędzy pojazdami o trasie, strefie styczności z przeciwnikiem jak również na informowaniu o położeniu przeciwnika. W ramach MITAS każdy pojazd może pełnić rolę sensora tworzącego obraz sytuacji taktycznej. Dane mogą być przekazywane na szczeblu plutonu, kompanii i brygady.

Wśród pozostałych elementów systemu MITAS znalazł się lokalizator celu pFTL z dalmierzem laserowym, kolorowa kamera o wysokiej rozdzielczości, nowy celownik działonowego i zmodernizowana wyrzutnia ppk TOW. Nowa optoelektronika umożliwia wykrywanie, rozpoznanie i identyfikację celów na większym dystansie i z większą dokładnością. Według doniesień żołnierzy możliwe jest wykrywanie przeciwnika na dystansie przekraczającym 9 km.

Szkolenie personelu i testy uzbrojenia realizowane były od lipca br. W przedsięwzięciu brali udział żołnierze z 8. szwadronu 1. Pułku Kawalerii z 2. Brygadowego Zespołu Bojowego podlegającego 2. Dywizji Piechoty. Próby objęły strzelania z ppk TOW, wymianę danych w ramach MITAS oraz zróżnicowane scenariusze z rozgrywane przeciwnikiem symulowanym przez trzy transportery Stryker. Działania prowadzone były zarówno w dzień jak i w nocy (IM-SHORAD dla US Army zamówiony, 2020-10-06, Wsparcie eksploatacji Strykerów, 2020-08-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.