Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Test Oniksa w Arktyce

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 21 października 2020

Rosyjskie Ministerstwo Obrony opublikowało film przedstawiający wystrzelenie pocisku manewrującego Oniks przez kompleks nadbrzeżny Bastion z najbardziej wysuniętej na północ bazy wojskowej kraju – Arkticzeskij Trilistnik. Baza ta znajduje się na Ziemi Aleksandry – jednej z większych wysp archipelagu Ziemia Franciszka Józefa, położonej na Morzu Barentsa. Test przeprowadzono w ramach kontroli wyszkolenia bojowego jednostek Floty Północnej WMF FR.

Pocisk manewrujący Oniks kompleksu nadbrzeżnego Bastion startuje z najbardziej wysuniętej na północ bazy wojskowej FR – Arkticzeskij Trilistnik / Zdjęcie: via MO FR

Celem pocisku był odpowiednio przystosowany statek na Morzu Barentsa. Znajdował się on 200 km od wyrzutni. Pocisk trafił w cel i go zniszczył.

Kompleks administracyjno-mieszkalny bazy Arkticzeskij Trilistnik – nowoczesny architektonicznie i pod względem wyposażenia. Cztery bloki głównego pięciopiętrowego budynku, stojącego na palach, i trzy oddzielnie umieszczone elipsoidy (także na palach) połączone są zadaszonymi, ogrzewanymi galeriami. Kompleks ma łączną powierzchnię 14 tys. m2. Mieszka w nim na stałe 150 osób, zwykle zatrudnionych na 18 miesięcy. Mają do dyspozycji salę gimnastyczną i sale konferencyjne, jadalnię z kuchnią i magazynem spożywczym, ambulatorium, gabinety oraz sale lekcyjne / Zdjęcie: via TV Zwiezda

Baza Arkticzeskij Trilistnik (arktyczna koniczyna) jest najnowszą i najbardziej wysuniętą na północ bazą rosyjskich sił zbrojnych. Znajduje się za Kręgiem Polarnym. Uruchomiono ją w 2017. Jej zasadniczym celem jest zapewnienie obrony powietrznej. Znajduje się w niej lotnisko z pasem startowym umożliwiającym operacje samolotów wszystkich typów i wielkości.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.