Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zgoda Izraela na sprzedaż ZEA F-35

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 25 października 2020

Jak donosi Jewish News Syndicate (JNS), środowa wizyta ministra obrony Izraela Benny Gantza w USA i spotkanie z sekretarzem obrony Markiem Esperem miały dwa zasadnicze cele. Pierwszym, który był przedstawiany jako najważniejszy, było wygasanie w najbliższych dniach embarga ONZ na sprzedaż broni do Iranu. Izrael oczywiście lobbuje za przedłużeniem tego embarga, ale w obecnej sytuacji międzynarodowej należy się spodziewać weta ze strony Chińskiej Republiki Ludowej jak też i Federacji Rosyjskiej – członków stałych Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Jednak JNS twierdzi, że równie ważnym drugim celem wizyty ministra Gantza było uzyskanie zapewnienia od rządu USA utrzymania izraelskiego Qualitative Military Edge (jakościowa przewaga militarna) na Bliskim Wschodzie, po sprzedaży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) samolotów wielozadaniowych stealth Lockheed Martin F-35.

Pododdział US Marine Corps w trakcie ćwiczeń w ratowaniu zestrzelonych lotników na wyspie Karan w Arabii Saudyjskiej w kwietniu 2020 / Zdjęcie: US Marine Corps – Sgt. Kyle C. Talbo

Należy zauważyć, że nawiązanie w ostatnim czasie stosunków dyplomatycznych pomiędzy ZEA a Izraelem, za namową i presją USA, nie wystarcza rządowi izraelskiemu, i wykorzystuje on zaistniałą sytuację do dalszego wzmocnienia własnych sił zbrojnych. Według JNS, jednym z elementów tego wzmocnienia ma być pozyskanie pionowzlotów transportowych V-22 Osprey. Izrael stałby się drugim po Japonii zagranicznym użytkownikiem tego samolotu.

W związku z zapewnieniami ze strony USA premier Benjamin Netanyahu 23 października 2020 stwierdził, że rząd Izraela nie sprzeciwi się sprzedaży pewnego systemu uzbrojenia do ZEA.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.