Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Leonardo prezentuje zsmu Lionfish

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 27 października 2020

Koncern Leonardo zaprezentował najnowszy zdalnie sterowany moduł uzbrojenia Lionfish, przeznaczony dla jednostek pływających. Jak twierdzi producent, maja one zwartą i lekką konstrukcję i można je zamontować w każdym typie łodzi, zarówno jako podstawowy, jak i dodatkowy system obrony.

Łódź patrolowa wyposażona w zsmu Lionfish Ultralight / Ilustracja: Leonardo

Nowoczesny i łatwy w obsłudze interfejs człowiek-maszyna pozwala skrócić czas szkolenia załogi, a przyjęte rozwiązania zapewniają niezawodność i uproszczoną obsługę zestawu. Sterowanie zsmu odbywa się za pośrednictwem konsoli. Zestaw najnowocześniejszych czujników optoelektronicznych umożliwia identyfikację celów z niezwykłą precyzją zarówno w dzień, jak i w nocy. Zsmu może być używany podczas zadań patrolowania granic, zakazu ruchu morskiego i do samoobrony, a także do zwalczania małych celów pływających, śmigłowców i bezzałogowych statków latających.

Rodzina Lionfish składa się z czterech zsmu. Ultralight (o masie bez amunicji ok. 180 kg i z zapasem 250 nabojów), Inner Reloading (o masie bez amunicji ok. 215 kg i z zapasem 100 nabojów) i Top (o masie bez amunicji ok. 300 kg i z zapasem 400 nabojów) są wyposążone w 12,7-mm km na nabój 12,7 x 99 NATO, a ich skuteczny zasięg to 1500 m. Można z nich prowadzić ogień pojedyczny, lub z szybkostrzelnością 300 strz./min albo 485-635 strz./ min.

Natomiast model 20, jak wskazuje nazwa, jest wyposażony w 20-mm działko, na nabój 20 x 128 NATO, z którego można prowadzić ogień z prędkością 100-300 strz./min. Masa zsmu bez amunicji to 450 kg, a zapas nabojów wynosi 250 szt. Skuteczny zasięg modelu 20 to 2000 m.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.