Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Kraby w Bolesławcu

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 30 października 2020

Do 23. Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca trafiły pierwsze armatohaubice samobieżne Krab kal. 155 mm, wozy dowodzenia i pojazdy amunicyjne. Sprzęt został odebrany 26 października po zakończeniu szkolenia zakładowego obsług.

Docelowo w 2. dywizjonie . Śląskiego Pułku Artylerii znajdą się 24 armatohaubice Krab i 18 wozów dowodzenia i pojazdów logistycznych / Zdjęcie: 23. Śląski Pułk Artylerii

Nowe armatohaubice trafiły do 2. baterii 2. dywizjonu artylerii samobieżnej. Dostawa objęła 8 armatohaubic Krab, 3 wozy dowodzenia, wóz dowódczo-sztabowy i 2 pojazdy amunicyjne. Kolejna dostawa sprzętu Dywizjonowego Modułu Ogniowego Regina zaplanowana została na koniec listopada.

2. dywizjon 23. Pułku jest kolejnym oddziałem przezbrajanym w Kraby po 11. Mazurskim Pułku Artylerii i 5. Lubuskim Pułku Artylerii. Do każdego z tych pułków trafiło dotychczas po jednym dywizjonie Krabów (Testy APR 155, 2020-07-23, Więcej Krabów dla 5. Lpa, 2019-10-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.