Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Argentyna zainteresowania Guarani 6x6

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 30 października 2020

Minister Obrony Argentyny Agustin Rossi podczas wizyty w Brazylii odwiedził zakłady Iveco w Sete Lagoas. Produkowane są tam transportery Guarani 6x6, które są jedną rozważanych propozycji na nowy kołowy transporter opancerzony dla Sił Zbrojnych Argentyny.

Zaprezentowany argentyńskiej delegacji transporter Guarani jest jednym z kandydatów w programie pozyskania nowego KTO przez Buenos Aires / Zdjęcie: MO Argentyny

Argentyńskiemu ministrowi obrony towarzyszył szef Połączonego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych gen. bryg. Juan Martín Paleo, sekretarz ds. obrony międzynarodowej Francisco Cafiero, podsekretarz służby planowania operacyjnego i logistyki obronnej Lucia Kersul i podsekretarz ds. badań naukowych i polityki przemysłu obronnego Mariano De Miguel. W czasie wizyty doszło także do spotkania ministrów obrony Argentyny i Brazylii. W czasie spotkania z szefem resortu obrony Brazylii, Azevedo e Silvą, podkreślona została strategiczna waga relacji pomiędzy tymi państwami w zakresie polityki obronnej.

Zaprezentowany argentyńskiej delegacji transporter Guarani jest jednym z kandydatów w programie pozyskania nowego KTO. Zaletą brazylijskiej oferty może być współpraca przemysłowa, ponieważ elementy tych transporterów są już produkowane w Argentynie przez zakłady Iveco w Cordobie. Wytwarzane są tam podwozia oraz jednostki napędowe. Poza Guarani rozważane jest nabycie amerykańskich Strykerów lub transporterów chińskich oferowanych przez Norinco (300. Guarani przekazany, 2018-03-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.