Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosja kupuje francuskie okręty?

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 sierpnia 2009

Rosja prowadzi negocjacje na temat zakupu francuskich okrętów desantowych klasy Mistral. Jeden z nich miałby zostać kupiony gotowy, a 3 kolejne zbudowane w stoczniach rosyjskich.

O rozmowach donosi Kommiersant, powołując się na dziennik La Tribune. Według nich, punktem spornym w negocjacjach jest ewentualny transfer nowoczesnych technologii do Rosji, na który nie chcą zgodzić się Francuzi.

Pierwsze podsumowanie negocjacji jest oczekiwane we wrześniu. Miesiąc później do Moskwy wybiera się francuski prezydent Nicolas Sarkozy. Byłaby to dobra okazja na podpisanie stosownego porozumienia.

Po raz pierwszy o możliwości zakupu przez rosyjską WMF okrętów za granicą wspomniał jej dowódca, admirał Władimir Wysockij. Było to w październiku 2008 podczas wystawy Euronaval. Już wówczas spekulowano o zainteresowaniu Rosjan okrętami desantowymi Mistral produkowanymi przez DCNS.

Na razie oficjalne źródła w Moskwie odmawiają komentowania doniesień La Tribune i Kommiersanta. Podobnie jednak było niedawno z informacjami o zakupie izraelskich bezpilotowców, które zostały potwierdzone dopiero po kilku miesiącach.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.