Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

L 410 w służbie SG

Służby państwowe, 06 listopada 2020

Straż Graniczna poinformowała, że wczoraj, 5 listopada, zakończyły się formalności związane z odbiorem 2 samolotów patrolowo-rozpoznawczych LET Aircraft Industries L 410 UVP E-20. Ich zakup kosztował prawie 110 mln zł i był sfinansowany w 90% ze środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

L 410 UVP E-20 to najnowocześniejsze statki powietrzne we flocie SG / Zdjęcie: Straż Graniczna RP

Nowe nabytki Straży Granicznej są wyposażone w radar umożliwiający wstępną identyfikację obiektów znajdujących się na powierzchni wody, lądu i w przestrzeni powietrznej, system obserwacji lotniczej dalekiego zasięgu, umożliwiający precyzyjną identyfikację zaobserwowanych obiektów na dystansie ok. 15 km, modem łączności satelitarnej, umożliwiający przekaz danych w czasie rzeczywistym w postaci krótkich filmów i obrazów oraz zapewniający łączność telefoniczną na rozległych obszarach morskich, system automatycznej identyfikacji jednostek nawodnych, pozwalający na rozpoznawanie zarejestrowanych łodzi i statków oraz wyposażenie ratunkowe załogi niezbędne do wykonywania lotów w dużej odległości od linii brzegowej wraz z urządzeniami umożliwiającymi przeszukiwanie akwenów w poszukiwaniu rozbitków.

L 410 UVP-E20 może operować z krótkich i nieutwardzonych pasów o długości 600 m. Napęd złożony z 2 silników GE H80-200 o mocy 800 KM każdy, umożliwia mu rozwinięcie prędkości maksymalnej 405 km/h. Długotrwałość lotu L 410 UVP-E20 to 6,5 h, a zasięg maksymalny – ponad 2000 km.

Samoloty będą używane do ochrony polskiej granicy i działań w ochronie zewnętrznej granicy Unii Europejskiej podczas misji koordynowanych przez Agencję FRONTEX.

To najnowocześniejsze statki powietrzne we flocie SG i jedne z najnowocześniejszych w kraju. Straż Graniczna ma obecnie na stanie 17 statków powietrznych rozlokowanych w bazach na terenie kraju. Oprócz L 410 UVP-E20 są to samoloty PZL-M28, M-20 Mewa, 2 ES-15 Stemme, 4 PZL-104MF Wilga 2000 oraz śmigłowce W-3AM Anakonda, Robinson R44, Airbus H135 i 4 PZL-Kania. Na potrzeby formacji powstaje również nowoczesna baza lotnicza na lotnisku Gdańsk-Rębiechowo składająca się z wielkopowierzchniowego hangaru, zaplecza magazynowo-technicznego oraz zaplecza administracyjno-socjalnego (H135 w służbie Straży Granicznej, 2020-01-03).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.