Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ponad 1000 lotów cargo Swiss

Lotnictwo cywilne, 13 listopada 2020

Od marca br., gdy rozpoczął się kryzys wywołany pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, Swiss International Air Lines (Swiss) obsłużyły ponad 1000 rejsów cargo, które były wykonywane przez Swiss WorldCargo. W sumie przetransportowano ponad 23 tys. t towarów. W kwietniu i maju przewożono głównie leki i sprzęt medyczny, później nacisk przeniesiono także na dobra komercyjne.

Swiss International Air Lines obsługują obecnie regularne rejsy cargo z Zurychu do Pekinu, Buenos Aires, Delhi, Dubaju, Johannesburga, Bombaju i Szanghaju / Zdjęcie: Swiss

Część spośród rejsów wykonano wyczarterowanymi samolotami transportującymi produkty w lukach bagażowych. Swiss wykorzystują także przestrzeń kabin klasy ekonomicznej w trzech swoich Boeingach 777-300, które zostały specjalnie przystosowane do przewozu ładunków. Od lipca, za zgodą szwajcarskich władz, w kabinach przewożone są także towary komercyjne – wcześniej takie rozwiązanie było zarezerwowane tylko dla ochronnego sprzętu medycznego i pomocy humanitarnej.

Swiss obsługują obecnie regularne rejsy cargo z Zurychu do Pekinu, Buenos Aires, Delhi, Dubaju, Johannesburga, Bombaju i Szanghaju. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną połączenia między Zurychem a Santiago de Chile (przez Sao Paulo). Operacje cargo Swiss wykonywane są nie tylko w ramach rejsów czarterowych – podczas rejsów pasażerskich do przewozu towarów służą także luki bagażowe (Swiss wracają do Wrocławia, 2020-10-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.