Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

MiGi-31 po 153 ruble

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 07 sierpnia 2009

Rosyjska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie sprzedaży czterech płatowców MiG-31 po 153 ruble za sztukę. Oficjalna cena takiego płatowca wynosi 116 mln rubli.

Płatowce na aukcjach zorganizowanych przez Zarząd przywołżański Rosrezerwy między 26 października 2006 a 12 lipca 2007 zakupiła po cenie ofertowej spółka Metałsnab. Nie miała ona nawet licencji na handel uzbrojeniem. Według rosyjskiej Prokuratury Generalnej i FSB, budżet państwa stracił na tej transakcji 466 mln rubli.

Sprzedane Metałsnabowi naddźwiękowe myśliwce MiG-31 bez silników i wyposażenia znajdowały się na terenie producenta - OAO NAZ Sokoł z Niżniewo Nowgorodu. Przedstawiciele tego przedsiębiorstwa odżegnują się od jakichkolwiek związków z tą transakcją. Twierdzą, że wyceny płatowców dokonała jedna z lokalnych spółek.

Nie wiadomo gdzie znajdują się sprzedane płatowce. Prokuratura poszukuje ich z pomocą właściwych służb. Przedstawiciele NAZ Sokoł twierdzą, że pozostają one na terenie wytwórni. Płatowiec MiG-31 składa się głównie z tytanu i wysokojakościowych stali.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.