Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsza umowa na dostawy MK22

Przemysł zbrojeniowy, Wojska specjalne, 15 listopada 2020

Amerykańska Barrett Firearms ogłosiła, że otrzymała pierwsze zamówienie na dostawę karabinów snajperskich MK22 od Dowództwa Operacji Specjalnych Armii Stanów Zjednoczonych (US Army Special Operations Command, USSOCOM). Dostawy mają rozpocząć się w styczniu 2021.

Zdjęcie: Sgt. Kyle C. Talbot – US Marine Corps

Z oświadczenia Barrett Firearms wynika, że karabiny Multi-Role Adaptive Design Mark 22 spełniły wszystkie wymagania zawarte w kontrakcie Departamentu Obrony na zaawansowany karabin snajperski (ASR, Advanced Sniper Rifle). Od czasu udzielenia zamówienia w marcu 2019, MK22 przeszedł wszystkie wymagane testy dotyczące jakości produkcji i operacyjne. W efekcie Barrett otrzymał wstępne zlecenie produkcyjne.

USSOCOM ogłosiło w 2016, że poszukuje w otwartej konkurencji modułowego powtarzalnego wielokalibrowego karabinu snajperskiego, zdolnego do konwersji między amunicją .300 Norma Magnum, .338 Norma Magnum i 7,62x51 mm. Nowa broń miała zastąpić w amerykańskich wojskach specjalnych powtarzalny karabin snajperski Mk 21 Precision Sniper Rifle (odmiana Remington Modular Sniper Rifle). Pierwotną umowę z Barrett Firearms USSOCOM zawarło 12 marca 2019. Jej wartość wyniosła 49 936 300 USD.

MK22 to zmodyfikowana wersja oferowanego na rynku Barrett Multi-Role Adaptive Design. Ocenia się, że karabin zwiększa skuteczność bojową i przeżywalność snajpera dzięki precyzji strzału i większemu dystansowi ognia.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.