Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

PNS Tabuk w służbie

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 16 listopada 2020

Pākistān Bāhri'a (marynarka wojenna Pakistanu) 12 listopada przyjęła do służby korwetę wielozadaniową PNS Tabuk (F-272), opartą na projekcie OPV 1900. Uroczystość odbyła się w Konstancy w Rumunii. Jednostkę zbudowała miejscowa stocznia w Galati, należąca do holenderskiego koncernu Damen.

PNS Tabuk podczas prób na wodach Morza Czarnego / Zdjęcie: Damen 

Podczas ceremonii, w której wielu uczestników wzięło udział wirtualnie, ze względu trwającą pandemię koronawirusa SARS-CoV-2, przemawiał m.in. dowódca PNS Tabuk, kmdr Muhammad Umair, który podziękował przedstawicielom Damen za realizację projektu i nawiązał do przyszłej współpracy obydwu stron.

W odpowiedzi dyrektor zarządzający Damen Shipyards Galati Flemming Sorensen stwierdził, że takie osiągnięcie jest możliwe tylko przy dobrej koordynacji, umiejętnym wykonaniu, doskonałej pracy zespołowej i dobrej współpracy między wszystkimi zaangażowanymi stronami. Pomimo bezprecedensowych wyzwań związanych z pandemią, pakistańskie, rumuńskie i holenderskie zespoły projektowe z wytrwałością kontynuowały swoje prace aż do pomyślnego zakończenia – podkreślił Flemming Sorensen.

PNS Tabuk został zbudowany w ramach zamówienia na dwie korwety, podpisanego przez Ministerstwo Obrony Pakistanu w 2017. Pierwsza z nich, PNS Yarmook (F-271), także powstała w Galati i weszła do służby w Pākistān Bāhri'a w lutym br. (PNS Yarmook w służbie, 2020-02-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.