Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Crew Dragon dotarł do MSK

Astronautyka, Strategia i polityka, 17 listopada 2020

Amerykańska kapsuła załogowa Crew Dragon Resilience z czworgiem astronautów o 23:01 EST dotarła do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MSK, ang. ISS, International Space Station). Jej lot trwał ok. 27 godzin. Właz do stacji otworzył się dziś o 01:10 EST.

Powitanie astronautów SpaceX Crew-1 (na dole, od lewej) Shannon Walker, Victor Glover, Mike Hopkins i Soichi Noguchi, którzy przybyli na Międzynarodową Stację Kosmiczną w nocy 16 listopada 2020. Za nimi astronauta NASA Kate Rubins i kosmonauci Siergiej Ryżikow i Siergiej Kud-Swierczkow, którzy przebywają w MSK od października 2020 / Zdjęcie: NASA

W kapsule znajdowało się czworo astronautów – Amerykanie Mike Hopkins, Victor Glover i Shannon Walker oraz Japończyk Soichi Noguchi. Mają oni spędzić w MSK pół roku.

Zbudowana przez SpaceX kapsuła Crew Dragon na szczycie rakiety nośnej Falcon 9 wystartowała 15 listopada 2020 o 19:27 czasu lokalnego (wczoraj 1:27 czasu polskiego) z Launch Complex 39A w NASA Kennedy Space Center na Florydzie.

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.