Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne FLIR Centaur dla wojsk USA

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 17 listopada 2020

Amerykańskie przedsiębiorstwo FLIR Systems poinformowało o otrzymaniu zamówienia na kolejną partię robotów lądowych Centaur. Obejmuje ono ponad 250 pojazdów o wartości 32 mln USD. Mają je otrzymać jednostki US Army, Air Force i Navy.

Średni robot lądowy FLIR Centaur w 2017 został wybrany przez US Army jako Man Transportable Robotic System Increment II (MTRS Inc II) / Zdjęcie: FLIR Systems

Dostawy nowej partii mają rozpocząć się w pierwszym kwartale 2021. Dotąd FLIR Systems uzyskało zamówienia na ponad 750 robotów Centaur za 97 mln USD. Zespoły Explosive Ordnance Disposal (EOD) mają ich używać do pomocy w rozbrajaniu improwizowanych ładunków wybuchowych i niewybuchów oraz w innych niebezpiecznych zadaniach. Dzięki otwartej architekturze oprogramowania do robotów łatwo można podłączać różne czujniki i wyposażenie, zależne od potrzeb konkretnej misji.

US Army wybrała w 2017 FLIR Centaur jako Man Transportable Robotic System Increment II (MTRS Inc II). Zawarto wówczas wieloletni kontrakt wart, z opcjami, ponad 150 mln USD. Najnowsze zamówienie nie przekroczyło jeszcze tego pułapu. Testy operacyjne robota rozpoczęły się w drugim kwartale FY 2019.

Pierwszą jednostką wyposażoną w Centaury jest 55th EOD Co. z Fort Belvoir (VA). Zespół otrzymał roboty w drugim kwartale FY 2020. Plany przewidują osiągnięcie gotowości operacyjnej przez jednostkę w 2021.

Centaur to średniej wielkości bezzałogowy pojazd lądowy, służący do wykrywania, identyfikacji i usuwania różnych zagrożeń. Jego masa wynosi ok. 80 kg. Podstawowe wyposażenie stanowi zestaw kamer EO/IR i manipulator o długości blisko 2 m. Robot może poruszać się po schodach.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.