Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Schützenpanzer 2000 dłużej w służbie

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 19 listopada 2020

Armasuisse (szwajcarska agencja ds. zamówień obronnych) przyznała BAE Systems Hägglunds kontrakt na przedłużenie trwałości użytkowej bojowych wozów piechoty Schützenpanzer 2000 (miejscowe oznaczenie CV9030CH). Dzięki nim 186 pojazdów tego typu, używanych przez Schweizer Armee, pozostanie w służbie do 2040.

Szwajcaria jest jednym z 7 europejskich użytkowników bwp CV90 / Zdjęcie: BAE Systems Hägglunds 

Ulepszenia dotyczą głównie wcześniejszych problemów związanych z przestarzałością elementów optycznych, elektrycznych i elektronicznych, a także obejmują zamontowanie aktywnego zawieszenia, które zmniejsza zużycie, minimalizuje koszty napraw w całym okresie użytkowania, zwiększa prędkość w terenie i poprawia komfort jazdy. Nowa ulepszona architektura elektroniki pozwoli na wdrożenie technologii opracowanych w przyszłości. Pojazdy będą również wyposażone w system obserwacji dookolnej, zwiększający świadomość sytuacyjną, skuteczność działań bojowych i przeżywalność, aby umożliwić bezpieczniejsze planowanie tras i szybszy wybór celów i sposobów ich niszczenia.

Spółka BAE Systems Hägglunds już współpracowała ze szwajcarskimi przedsiębiorstwami zbrojeniowymi, aby spełnić wymagania współpracy przemysłowej. Nowy program obejmie wielu dostawców ze wszystkich regionów Szwajcarii. Wybrane podmioty będą produkować takie elementy, jak skrzynki elektroniki następnej generacji dla CV90, przewody elektryczne i elementy mechaniczne.

Jednym z tych dostawców jest RUAG, który we współpracy z BAE Systems dostarczy nowy pomocniczy zespół napędowy. RUAG jest zaangażowany w zabezpieczenie autonomii i gotowości operacyjnej Szwajcarii, zwiększenie zdolności obronnych, samowystarczalności i bezpieczeństwa dostaw, przy jednoczesnym zachowaniu krajowych miejsc pracy wymagających wysokich kwalifikacji i zdolności.

Nowy kontrakt jest wynikiem współpracy pomiędzy BAE Systems, armasuisse i armią szwajcarską. Strony współpracowały w ramach wstępnego studium dotyczącego przestarzałości, prototypowej fazy umowy obejmującej kompleksowe próby w Szwajcarii i Szwecji oraz przystosowania i przygotowania do dostawy seryjnych pojazdów.

Szwajcaria jest jednym z siedmiu europejskich użytkowników CV90. Pozostali to Dania, Estonia, Finlandia, Norwegia, Szwecja i Holandia. Obecnie eksploatowanych jest blisko 1300 pojazdów w wielu wariantach, które sprawdziły się w boju (100. zmodernizowany Strf 90, 2020-08-31, CV90 ze Spike LR, 2020-01-08, Iron Fist dla CV9035NL, 2019-09-19, Grkpbv90 niebawem w służbie , 2019-09-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.