Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Lotnisko Chopina gotowe do zimy

Lotnictwo cywilne, 19 listopada 2020

Do rozpoczęcia kalendarzowej zimy został ponad miesiąc, ale odpowiedzialne za utrzymanie Lotniska Chopina służby operacyjne oraz całe Biuro Techniczne, które zapewnia utrzymanie infrastruktury lotniska, a w szczególności Służba Utrzymania, na której barkach spoczywa główny ciężar walki z zimą i trudnymi warunkami atmosferycznym są już gotowe do działania.

Ostatecznym sprawdzianem przygotowania był przejazd techniczny całej kolumny Akcji Zima po płycie Lotniska Chopina / Zdjęcia: Lotnisko Chopina 

Ostatecznym sprawdzianem przygotowania był przejazd techniczny całej kolumny Akcji Zima po płycie, będący tradycją stołecznego portu. Co roku w ten sposób zostaje zaprezentowany sprzęt zapewniający całodobowe utrzymanie nawierzchni lotniskowej. Choć sam przejazd jest widowiskowy – to przede wszystkim stanowi on ostatni generalny sprawdzian gotowości, który ma na celu pokazanie, że pojazdy i sprzęty są gotowe na zimowe warunki. Wszystko po to, by pasażerowie nie odczuli żadnych trudności i mogli bezpiecznie podróżować.

 W kolumnie przejechały zestawy do odśnieżania dróg startowych i dróg kołowania, oczyszczarki kompaktowe służące do przygotowania płyt postojowych samolotów, pojazdy osłony chemicznej, które zabezpieczają lotnisko przed pojawieniem się oblodzenia, pługi wirnikowe, które odrzucają zwały śniegu z dala od miejsc, gdzie poruszają się samoloty, pojazdy pomiarowe, dzięki którym możemy precyzyjnie ocenić stan nawierzchni pod kątem parametrów hamowania oraz pojazdy Działu Elektroenergetyki i Oświetlenia Nawigacyjnego, którego pracownicy na co dzień zabezpieczają kluczowe systemy lotniska.

Praca Akcji Zima opiera się na informacjach pozyskanych dzięki technice (prognozy pogody, informacje meteorologiczne, dane z systemu wczesnego ostrzegania ICE ALERT) i wiąże się z doświadczeniem i wiedzą personelu lotniskowego. Warto zaznaczyć, że pod względem pogodowym nasze lotnisko jest wyzwaniem dla Służby Utrzymania. Warunki atmosferyczne sprawiają, że często temperatura waha się w okolicach 0°C, a to oznacza konieczność nieustannego zabezpieczenia płyty lotniska przed możliwością oblodzenia (A-CDM na Lotnisku Chopina, 2020-10-29).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.