Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Morskie testy Boxera

Wojska lądowe, 20 listopada 2020

Australian Army (wojska lądowe Australii) przeprowadziły testy bojowego wozu rozpoznawczego Boxer CRV w działaniach desantowych. Odbyły się one w ramach ćwiczenia Sea Wader, zrealizowanego w północnej części stanu Queensland.

Możliwość desantowania pojazdów Boxer CRV zapewni Australii dużą elastyczność w rozmieszczaniu wojsk własnych / Zdjęcie: MO Australii

Pierwsza faza ćwiczenia objęła lądowanie śmigłowców transportowych CH-47 Chinook Angkatan Udara Republik Singapura (AURS, wojskach lotniczych Singapuru) na pokładzie okrętu desantowego HMAS Adelaide, typu Canberra. W tej fazie ćwiczenia uczestniczył także personel 1. i 5. Pułku Lotnictwa ze składu Australian Army. Druga faza ćwiczeń objęła desant morski pojazdów bojowych z barki desantowej. Na plaży poligonu Cowley Beach Training Area wylądował bwr Boxer CRV, dwa pojazdy opancerzone Hawkei PMV-L i dwa pojazdy patrolowe HMT-Extenda (Otwarcie MILVEHCOE w Australii, 2020-10-15).

Oprócz możliwości desantowania potwierdzono także doskonałą mobilność Boxera na piaszczystej plaży
 

W Boxerze znajdował się personel 2/14. Lekkiego Pułku Kawalerii (2/14 LHD). Oprócz możliwości desantu potwierdzona została także wysoka mobilność wozu na piaszczystej plaży. Mjr Keating, dowódca szwadronu z 2/14 LHD powiedział: Z pewnością nie jest to ASLAV. To zupełnie inny pojazd z odmiennymi możliwościami. Oznacza to, że najpierw żołnierze muszą nauczyć używania Boxera w sposób podobny do ASLAV, by dopiero później wykorzystać jego przewagi.

Dotychczas w składzie Pułku znajdowały się dwa szwadrony z pojazdami ASLAV i jeden szwadron z czołgami podstawowymi M1A1.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.