Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Niemcy kupują Sea Tigery

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 20 listopada 2020

Komisja budżetowa niemieckiego Bundestagu przyznała fundusze w wysokości ok. 2,7 mld euro na zakup 31 śmigłowców wielozadaniowych Sea Tiger (NH90 NFH). Kontrakt obejmuje także części zamienne i pomoce szkoleniowe.

Sea Tiger będzie wersją śmigłowca NH90 NFH, podobnie jak widoczny na zdjęciu Sea Lion / Zdjęcie: MO Niemiec  

Pierwszy Sea Tiger ma trafić do Marineflieger (lotnictwa niemieckiej marynarki wojennej) w 2025. Nowe wiropłaty zastąpią w służbie 24 śmigłowce Westland Sea Lynx Mk. 88, używane od lat 1980. Będą one operować m.in. z pokładów fregat niemieckiej Marine (marynarki wojennej). Do ich zadań należeć ma zwalczania okrętów podwodnych i jednostek nawodnych, dostawy zaopatrzenia oraz poszukiwania i ratownictwo.

Wcześniej Berlin zdecydował, że Marineflieger pozyska 18 śmigłowców Sea Lion, także opartych konstrukcyjnie na NH90 NFH, które zastąpią Sea Kingi Mk 41 (Sea Lion w Marineflieger, 2020-06-05). Obecny wybór Sea Tigerów ma zapewnić unifikację floty śmigłowców Marineflieger, a co za tym idzie obniżenie kosztów szkoleń i obsługi, a także zaopatrzenia w materiały eksploatacyjne i części zamienne (NH90 na pokłady fregat RFN, 2019-08-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.