Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Maroko kupuje haubice CAESAR

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 22 listopada 2020

Portal Defence360 podaje na Twitterze, że Maroko potwierdziło zakup 30 francuskich haubic samobieżnych Nexter CAESAR 155 mm. Mają one zostać dostarczone na podwoziach ciężarówek ARQUUS Sherpa 6x6. Kontrakt ma obejmować także partię amunicji.

Kołowa haubica samobieżna CAESAR uzbrojona w armatę kal. 155 mm / 52 zamontowaną na podwoziu ciężarówki 6x6 / Zdjęcie: Nexter

Po raz pierwszy o planowanym kontrakcie informował francuski dziennik La Tribune w styczniu 2020. Według niego, 36 haubic CAESAR 6x6 miało kosztować 230 mln Euro. Wstępną umowę na ten temat miał podpisać podczas wizyty w Rabacie francuski prezydent Emmanuel Macron.

Kołowa haubica samobieżna 6x6 CAESAR jest uzbrojona w armatę kal. 155 mm / 52 zamontowaną na podwoziu ciężarówki. Może strzelać szeroką gamą amunicji: m.in. rodziny LU (HE), BONUS (przeciwpancerna), ERFB NR (Explosive Extended-Range Full-Bore), a także nową kierowaną amunicją artyleryjską KATANA. Ma zasięg od 4,5 do 40 km.

Ciężarówka ARQUUS Sherpa 6x6 jest napędzana silnikiem wysokoprężnym Renault dCI 6 z manualną skrzynią biegów z 8 biegami do przodu i jednym do tyłu. Może osiągnąć maksymalną prędkość drogową 90 km/h i 50 km/h w warunkach terenowych, przy maksymalnym zasięgu równym 600 km.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.