Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Akumulatory PMB Defence dla Saaba

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 25 listopada 2020

Australijskie PMB Defence poinformowało dziś, 25 listopada 2020 o uzyskaniu zamówienia na akumulatory do nowo budowanych przez szwedzkiego Saaba okrętów podwodnych typu A26. To kolejny sukces tego przedsiębiorstwa po tym, jak we wrześniu br. uzyskało ono zamówienie na akumulatory dla kanadyjskich okrętów podwodnych typu Victoria.

Produkcja baterii akumulatorów dla Royal Canadian Navy w zakładach PMB Defence w Osborne Naval Shipyard w Adelaide w Australii Południowej / Zdjęcie: NCA NewsWire – Brenton Edwards

PMB Defence powstało w 1989 w ramach tworzenia własnego potencjału przemysłowego w Australii do obsługi okrętów podwodnych typu Collins z napędem spalinowo-elektrycznym. Przedsiębiorstwo zakupiło wtedy prawa własności intelektualnej na baterie akumulatorów do tych okrętów od niemieckiej Varta. W okrętach tego typu baterie akumulatorów są wymieniane co 6 lat. PMB Defence aktualnie realizuje zamówienie na już 27. ich komplet dla rodzimej marynarki wojennej. Planuje się wyprodukowanie ostatniego zestawu dla okrętów typu Collins w 2040.

Australia realizuje obecnie zakup 12 okrętów podwodnych nowej generacji w ramach SEA 1000 Future Submarine Program. W zaciętym przetargu wygrała oferta francuskiej Naval Group. Zaoferowała ona zmniejszoną wersję atomowych myśliwskich okrętów podwodnych typu Barracuda, ale z napędem spalinowo-elektrycznym.

Obecnie Naval Group prowadzi procedurę wyboru dostawcy akumulatorów do tych jednostek. W szrankach staje PMB Defence i greckie Systems Sunlight. Ostateczny wybór ma nastąpić na początku 2022.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.