Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

B-52H nad Kolumbią

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 26 listopada 2020

Dwa bombowce strategiczne B-52H Stratofortress z 96th Bomb Squadron z 2nd Bomb Wing z bazy US Air Force w Barksdale w stanie Luizjana 8 listopada wzięły udział w manewrach Brother's Shield, prowadzonych przez Fuerza Aérea Colombiana (FAC, wojska lotnicze Kolumbii) i w UNITAS LXI, prowadzonych przez Armada del Ecuador (marynarkę wojenną Ekwadoru). Przed manewrami przeprowadzono liczne telekonferencje i spotkania w celu skoordynowania ich przebiegu.

Podczas ćwiczeń Brother’s Shield B-52H były osłaniane przez pilotów kolumbijskich myśliwców Kfir w szkoleniu w przechwytywaniu statków powietrznych / Zdjęcie: FAC

UNITAS to coroczne ćwiczenia morskie prowadzone na wodach Atlantyku i Pacyfiku oblewających Amerykę Środkową i Południową. Gospodarzem tegorocznych ćwiczeń, w których wzięli udział siły zbrojne z 11 krajów, zrealizowanych w dn. 2-11 listopada była Armada del Ecuador. Załogi B-52H służyły podczas manewrów jako cele dynamiczne dla okrętów (Point Blank 20-4, 2020-09-11, Trzy B-52H nad Ukrainą, 2020-09-05, B-52H ponownie w Europie, 2020-08-24).

Nazwa ćwiczenia Brother’s Shield wywodzi się z bliskich relacji między wojskami lotniczymi USA i Kolumbii. To zarazem pierwsze manewry z okazji 101. rocznicy powstania Fuerza Aérea Colombina. W ich trakcie B-52H były osłaniane przez pilotów kolumbijskich myśliwców Kfir, szkolących się w przechwytywaniu statków powietrznych, jednocześnie rozwijając zdolności interoperacyjne w celu zwiększenia bezpieczeństwa i stabilności regionalnej Oferta Airbusa dla Kolumbii, 2020-02-21.

Jesteśmy zadowoleni za każdym razem, gdy mamy zaszczyt integrować się z naszymi sojusznikami w ramach działań myśliwców lub ćwiczeniach morskich. Zidentyfikowaliśmy wiele podobieństw w sposobie prowadzenia przez Kolumbijczyków treningu w przechwytywaniu intruzów, a udział w ćwiczeniu UNITAS LXI również okazał się bardzo korzystny. Dalszy rozwój naszej taktyki, technik i procedur działania marynarki wojennej jest zawsze korzystny dla nas, ponieważ nie jest to coś, co możemy trenować w sposób ciągły z wykorzystaniem zasobów morskich w czasie rzeczywistym – powiedział dowódca misji, kpt. Joshua Henry z 96th BS.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.