Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Utworzenie USAREUR-AF

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 26 listopada 2020

US Army ogłosiła utworzenie dowództwa łączącego US Army Europe Command i US Army Africa Command. Dowódcą nowoutworzonego US Army Europe and Africa Command (USAREUR-AF) zostanie gen. Christopher G. Cavoli.

Dowódcą nowoutworzonego USAREUR-AF będzie gen. Christopher G. Cavoli / Zdjęcie: US Army

Połączenie dwóch dotychczas oddzielnych dowództw jest elementem reformy struktur dowodzenia. Na czele USAREUR-AF znajdować się będzie czterogwiazdkowy generał. Ponadto zmiany dotyczą także połączenia komponentów US Army Africa i Southern European Taks Force w US Army Southern European Task Force, Africa (SETAF-AF). Dowódcą tego komponentu będzie dwugwiazdkowy generał.

Połączenie dwóch dowództw pozwoli zwiększyć efektywność dowodzenia w dwóch sąsiadujących teatrach operacji. Dzięki konsolidacji możliwe będzie skupienie się na zadaniach poziomu strategicznego. Integralną częścią dowództwa będzie V Korpus z kwaterą w Poznaniu. Jego rolą będzie planowanie i synchronizacja operacji w Europie.

Konsolidacja zwiększy globalną i regionalną gotowość do wspierania Narodowej Strategii Obrony. Nowa struktura zwiększy efektywność dowodzenia i kontroli, elastyczność oraz możliwości w zakresie prowadzenia wielkoskalowych i wielodomenowych operacji – powiedział sekretarz departamentu US Army, Ryan D. McCarthy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.