Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Tropikalne malowanie Azul

Lotnictwo cywilne, 07 grudnia 2020

Brazylijskie linie Azul ujawniły zdjęcia jednego ze swoich nowych samolotów komunikacji regionalnej Embraer 195-E2 w tropikalnej kolorystyce. Malowanie zostało zaprojektowane przez artystę graffiti z São Paulo, Luiza Pardela.

Na każdej burcie kadłuba samolotu, nazwanego Ararinha Azul, naniesiono 3 ary modre. Pierwotnie gatunek ten występował endemicznie w północno-wschodniej Brazylii, w części stanu Bahia i Pernambuco. Jego zasięg ograniczony był do lasów galeriowych, a w szczególności do miejsc występowania drzewa z gatunku Tabebuia aurea, na którym gniazdował.

Do drastycznego spadku liczebności populacji ary modrej przyczyniły się polowania i kłusownictwo oraz utrata naturalnego siedliska, wskutek wycinki lasów oraz ekspansji rolnictwa. Ostatni osobnik ary modrej żyjący w środowisku naturalnym był widziany w 2000. W br. z Berlina do Brazylii zostało przewiezionych 50 ar modrych. Ptaki są przygotowywane do powrotu do naturalnego środowiska, co ma nastąpić w przyszłym roku.

Prace przy malowaniu Ararinha Azul w zakładach Embraera w São José dos Campos trwały ponad 10 dni. Farba została nałożona przez roboty / Zdjęcia: Azul Linhas Aéreas

Przewoźnik zlecił wykonanie malowania przedsiębiorstwom AzkoNobel i Tintas Coral. Na samolot nałożono lakier w 58 kolorach, z których 28 specjalnie dobrano, aby oddać barwy tropikalnego krajobrazu Brazylii. Pomimo tego całkowita masa farby użytej w tym projekcie wynosi 150 kg i jest mniej więcej taka sama, jak w przypadku bardziej konwencjonalnych malowań (Azul odkładają odbiór E195-E2, 2020-05-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.