Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Loty do Holandii z testami na obecność SARS-CoV-2

Lotnictwo cywilne, 09 grudnia 2020

Delta Air Lines i KLM planują uruchomienie od 15 grudnia br. specjalnych lotów między Atlantą a Amsterdamem, których pasażerowie zostaną objęci procedurą testów na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Obydwie linie, rząd Holandii oraz lotniska Schiphol w Amsterdamie i Hartsfield-Jackson w Atlancie opracowały wspólne rozwiązanie, aby zapewnić bezpieczne podróże między obydwoma krajami.

Loty na trasie Atlanta – Amsterdam, objęte specjalną procedurą testów będą oferowane przez trzy tygodnie, od 15 grudnia br. Jeśli przedsięwzięcie się powiedzie, to linie rozważą zastosowania tego samego rozwiązania również na innych trasach / Zdjęcie: KLM

Kompleksowy system testów PCR pozwoli uprawnionym pasażerom na wjazd do Holandii, zwalniając ich z obowiązkowej kwarantanny po przylocie. Próbny okres, w którym będą oferowane 4 rejsy w tygodniu (dwa loty KLM i dwa Delty), zaplanowano początkowo na trzy tygodnie. Jeśli przedsięwzięcie się powiedzie, to przewoźnicy rozważą zastosowania tego samego rozwiązania również na innych trasach. Pozostałe loty KLM i Delty nie są objęte testami i mogą nimi podróżować wszyscy pasażerowie, przy czym po przylocie do Holandii muszą odbyć 10-dniową kwarantannę.

To bardzo ważny krok naprzód w kierunku odbudowy międzynarodowej branży turystycznej i lotniczej oraz rozwiązanie, z którego chcemy skorzystać, dopóki szczepionka na SARS-CoV-2nie będzie powszechnie dostępna na całym świecie. Jestem wdzięczny za konstruktywną współpracę z naszymi partnerami Delta Air Lines i Grupą Schiphol oraz za wsparcie rządu holenderskiego dla tego projektu. Wszystkie zainteresowane strony muszą współpracować nad systematycznym wykorzystaniem testów i włączeniem ich jako stały element podróży lotniczej, tak aby jak najszybciej można było znieść obowiązek kwarantanny po przybyciu do innego kraju. Ta kwestia ma fundamentalne znaczenie dla przywrócenia zaufania do podróży lotniczych zarówno ze strony pasażerów, jak i rządów poszczególnych krajów – powiedział prezes i dyrektor generalny KLM Pieter Elbers.

Pasażerowie będą mogli wybrać specjalnie oznakowany lot podczas rezerwacji biletu online. Na pokład będą wpuszczani wyłącznie ci, którzy uprzednio poddali się procedurze testów CPR i uzyskali negatywny wynik. Alternatywnie, pasażerowie rezerwujący podróż z Atlanty do Amsterdamu mogą wybrać jeden ze standardowych lotów Delty lub KLM, które nie wymagają od pasażerów testów na obecność SARS-CoV-2, jednak wtedy w Holandii czeka ich kwarantanna.

Standardowo warunkiem wjazdu do Holandii jest odbycie 10-dniowej kwarantanny. Zwolnienie z obowiązku kwarantanny odbywa się w następujący sposób: podróżny z Atlanty do Amsterdamu na stronie klm.com lub Delta.com wybiera specjalnie oznaczony lot objęty procedurą testów i na 5 dni przed przybyciem do Holandii wykonuje pierwszy test PCR, a następnie izoluje się aż do dnia wyjazdu; bezpośrednio przed wejściem do samolotu na lotnisku w Atlancie wykonuje szybki test antygenowy; po wylądowaniu na Schiphol w Amsterdamie powtórnie poddaje się testowi PCR i w przypadku negatywnego wyniku, jest zwolniony z kwarantanny w Holandii.

Nowa procedura dotyczy wszystkich obywateli, którym zezwolono na podróż docelową do Holandii z ważnych powodów związanych z pracą, zdrowiem i edukacją. Natomiast pasażerowie, którzy podróżują tranzytem przez Amsterdam do innych krajów, nadal podlegają przepisom wjazdowym danego kraju, jak też ewentualnie obowiązkowi odbycia kwarantanny w miejscu docelowym (Zmiany w ofercie KLM, 2020-11-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.