Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Saudyjczycy odebrali wszystkie F-15SA

Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 13 grudnia 2020

Amerykańskie АFLCMC (Air Force Life Cycle Management Center) poinformowało 10 grudnia 2020 o zakończeniu dostaw do Arabii Saudyjskiej nowo wyprodukowanych samolotów wielozadaniowych Boeing F-15SA. АFLCMC standardowo odpowiada za realizację eksportowych dostaw samolotów wojskowych w ramach procedury FMS (Foreign Militarty Sales) w przypadku potrzeby ich istotnej modyfikacji.

Samoloty F-15 królewskich saudyjskich wojsk lotniczych kołują po powrocie do King Faisal Air Base po wspólnych ćwiczeniach z US Air Force, 1 grudnia 2020 / Zdjęcie: USAF – Senior Airman Leala Marquez

Umowę dotyczącą zakupu 84 F-15SA Arabia Saudyjska zawarła w grudniu 2011. Kontrakt obejmował także zmodernizowanie do nowego standardu 70 wcześniej kupionych samolotów F-15S (później ograniczono ich liczbę do 66). Jego całkowita wartość, wraz z uzbrojeniem i wsparciem serwisowym, wyniosła 29,432 mld USD, co było wówczas historycznym rekordem w transakcjach zbrojeniowych.

Modernizacja F-15S przebiega wolniej niż przewidywała umowa. Realizuje ją saudyjska państwowa kompania Alsalam Aerospace Industries (AAI) z wykorzystaniem podzespołów dostarczanych z USA za pośrednictwem АFLCMC. Nowe jest nie tylko wyposażenie (cyfrowa awionika, radiolokator), ale i znaczne fragmenty struktur płatowca (m.in. przednia część kadłuba i skrzydła). Przebudowę pierwszego samolotu do standardu F-15SA zakończono w czerwcu 2020. Wszystkie przewidziane do modernizacji F-15S mają zostać przekazane saudyjskim wojskom lotniczym do 2026.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.