Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Lockheed Martin przejmuje Aerojet Rocketdyne

Astronautyka, Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 21 grudnia 2020

20 grudnia 2020 Lockheed Martin poinformował o rozpoczęciu procesu przejęcia producenta silników rakietowych Aerojet Rocketdyne. Wartość transakcji jest oceniania na 4,4 mld USD i wymaga jeszcze zatwierdzenia przez udziałowców Aerojet Rocketdyne oraz rządu USA, co ma pozwolić na zakończenie przejęcia w drugim półroczu 2021.

/ Ilustracja: Lockheed Martin

Przedsiębiorstwo Aerojet Rocketdyne w 2019 osiągnęło przychód w wysokości 1,98 mld USA. Zatrudnia ok. 5000 osób w 15 lokalizacjach na terenie USA.

Tydzień temu Aerojet Rocketdyne wraz z Air Force Research Laboratory ogłosiły osiągnięcie znaczącego postępu w pracach nad silnikiem strumieniowym z naddźwiękową komorą spalania (ang. scramjet) zasilanym powietrzem atmosferycznym. Silnik, który jest rozwinięciem zespołu napędowego z bezzałogowego samolotu doświadczalnego X-51A, rozwinął ciąg prawie 58 kN. W ciągu 12-miesięcznych badań osiągnięto łączny czas pracy ponad godzinę dla kilku prędkości hiperdźwiękowych.

Podkreślana jest możliwość skalowania zespołu napędowego, co ma umożliwić jego zastosowanie w szerokiej gamie statków powietrznych, poczynając od pocisków, a na samolotach załogowych kończąc.

Transakcja jest kolejnym krokiem Lockheed Martina w stronę konsolidacji zdolności do projektowania i produkcji broni i pojazdów hiperdźwiękowych, w części wywołanym także pojawieniem się na rynku amerykańskim nowych graczy w tej dziedzinie (Jeszcze 5 testów C-HGB, 2020-04-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.