Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Świdnik za ponad 332 mln zł

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 sierpnia 2009

Przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu oraz AgustaWestand podpisali przedwstępną umowę o zakupie akcji WSK PZL-Świdnik S.A. Ceny nie ujawniono. Nieoficjalnie mówi się o 339 mln zł.

ARP i włoski producent podpisali umowę, dotyczącą nieco ponad 7,5 mln akcji, które stanowią łącznie 87,6% całości akcji przedsiębiorstwa. Obecnie rozpoczął się okres zbierania pozwoleń polskich władz (w tym MSWiA). Parafowanie ostatecznej umowy oraz przelanie pieniędzy powinno nastąpić pod koniec grudnia bieżącego roku.

Jednocześnie parafowano pakiet inwestycyjny i pakiet socjalny. Szczegółów nie ujawniono (zobacz także: PZL Świdnik dla AgustaWestland). Nastąpi to dopiero po podpisaniu ostatecznej umowy.

Wiadomo jednak, że oferta włoska była nieco wyższa od Aero Vodochodów/Penty. Czesi ujawnili, że zaproponowali ostatecznie 44,1 zł za jedną akcję, co daje łącznie 332 mln zł. Media sugerują, że Włosi zapłacili 339 mln zł. AgustaWestland posiada już zresztą część akcji spółki, w tym odkupione udziały gminy Świdnik.

Przypomnijmy, że roczny obrót przedsiębiorstwa wzrósł w ostatnich 3 latach z 325 do 471 mln zł, a zysk oscylował w przedziale 1,25-4,12 mln zł.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.