Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przejęcie FLIR przez Teledyne

Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 06 stycznia 2021

4 stycznia 2021 Teledyne Technologies Incorporated i FLIR Systems, Inc. we wspólnym oświadczeniu ogłosiły osiągnięcie porozumienia w sprawie zakupu FLIR przez Teledyne. Posiadacze akcji FLIR mają otrzymać po 28 USD za każdą i po 0,0718 udziałów w poszczególnych akcjach Teledyne. Łącznie ma to dać cenę 56 USD za akcję FLIR. Całość transakcji osiągnie wartość 8 mld dolarów.

Kompaktowa głowica obserwacyjna Hadron z kamerą dzienną i termowizyjną, która dzięki małej masie i niskim zużyciu energii elektrycznej może być przenoszona nawet przez małe bezzałogowe statki latające / Zdjęcie: FLIR

FLIR Systems jest znanym producentem urządzeń termowizyjnych i nocnego widzenia wykorzystywanych w wielu systemach wojskowych przez siły zbrojne USA i wiele innych państwa świata. Jest także dostawcą nanowiropłatów Black Hornet wykorzystywanych głównie przez wojska specjalne, w tym np. przez Jednostkę Wojskową Komandosów z Lublińca.

Teledyne Technologies posiada w swoim portfolio wiele sensorów i urządzeń je wykorzystujących. Szczególnym osiągnięciem przedsiębiorstwa są kompaktowe laserowe radary (LIDAR, Light Detection and Ranging), wykorzystywane w nowo projektowanych autach autonomicznych.

W związku z podobieństwem modeli biznesowych i komplementarnością oferowanych wyrobów i usług oba przedsiębiorstwa oceniają, że proces przejęcia zostanie zrealizowany już do końca pierwszego półrocza 2021. Do jego sfinalizowania potrzebna jest zgoda administracji USA.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.