Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Test Barak-8 w Indiach

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 06 stycznia 2021

IAI (Israel Aerospace Industries) i indyjska DRDO poinformowały o przeprowadzeniu testu systemu obrony powietrznej średniego zasięgu (MRSAM) Barak-8. Test odbył się w ostatnim tygodniu grudnia 2020. Okazał się udany.

Wystrzelenie pocisku przechwytującego w czasie testu systemu obrony powietrznej MRSAM Barak-8 w Indiach / Zdjęcie: IAI

W ramach testu dokonano oceny wszystkich elementów systemu MRSAM Barak-8. Obejmował on różne skrajne scenariusze referencyjne, weryfikując możliwości systemu. Weryfikacja okazała się satysfakcjonująca dla indyjskich wojskowych i ekspertów naukowych. W ramach testu pocisk systemu został wystrzelony z naziemnej wyrzutni mobilnej i trafił w cel, wcześniej wykryty i śledzony przez urządzenia naziemne.

Sprzedaż MRSAM Barak-8 dla indyjskich sił lądowych była jedną z największych transakcji zbrojeniowych w historii Izraela. W kwietniu 2017 IAI i Indie podpisały kontrakt o wartości 1,6 mld USD. W jego realizacji bierze udział kilka indyjskich przedsiębiorstw, w tym Bharat Electronics Limited, Larsen & Toubro i Bharat Dynamics Limited. Ze strony izraelskiej, poza IAI, głównym wykonawcą jest Rafael Advanced Defense Systems.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.