Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ponad 80 statków powietrznych dla WWS

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 19 sierpnia 2009

W 2009 rosyjskie WWS zakupią ponad 80 nowych statków powietrznych. Taką informację podali przedstawiciele dowództwa na MAKS-2009.

Według naczelnika ds. uzbrojenia WWS, gen. mjr. Olega Barmina, liczba nowo kupowanych statków powietrznych jest zbliżona do poziomu zakupów w czasach ZSRS. Ponadto remontowanych i modernizowanych jest obecnie ponad 200 statków powietrznych i ponad 800 silników. Remontowane i modernizowane są m.in. samoloty Dalnoj Awiacji - Tu-95 i Tu-160. Według Barmina, podniesie to ich wartość bojową 2,5-krotnie.

Realizowany jest 6-letni kontrakt na dostawy frontowych bombowców Su-24 i myśliwców MiG-29SMT. Docelowo wszystkie jednostki latające obecnie na Su-24 mają być przezbrojone na Su-34.

Do jednostek w Kursku i Lipiecku trafiają myśliwce MiG-29SMT, których odbioru odmówiła Algieria. Według gen. Barmina, to udane samoloty, o znacznie lepszych możliwościach niż standardowe MiG-29. Ich resurs wynosi 2,5 tys. godzin lub 20 lat.

Do uzbrojenia zostały przyjęte samoloty treningowe Jak-130. Aktualne zamówienie dotyczy ponad 10 samolotów tego typu. Docelowo w WWS ma ich być ok. 100.

Rozpoczęły się dostawy śmigłowców Mi-28N. Do końca br. zostanie w nie uzbrojona co najmniej jedna eskadra. Nieoficjalnie mówi się o zakupie ok. 70 Mi-28N.

W br. rozpoczynają się dostawy konkurencyjnego śmigłowca - Ka-52. Kończą się właśnie jego testy państwowe. W najbliższym czasie WWS mają otrzymać 25 śmigłowców tego typu. Także w br. rozpoczną się dostawy szkolnych Ansatów-U.

Z kolei w 2010-2011 mają rozpocząć się dostawy średnich śmigłowców wielozadaniowych Ka-60 Kasatka. Do tej pory rosyjskie WWS nie dysponowały maszynami tej klasy. Obecnie trwają próby Ka-60.

Gen. Barmin poinformował, że w różnych fazach rozwoju znajduje się ponad 20 nowych typów uzbrojenia dla WWS. W większości są to systemy precyzyjne. Podał przykład zestawu modernizacyjnego do bomb kierowanych, który pozwala na uzyskanie dokładności trafienia poniżej 3 m. Rozpoczęły się już zakupy niektórych z nowych typów uzbrojenia.

Zgodnie z zapowiedziami, na MAKS-2009 podpisano kontrakty na dostawy 48 myśliwców Su-35, 12 Su-27SM i 4 Su-30. Ich łączna wartość wynosi ponad 80 mld rubli.


Drukuj Góra