Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy zmodernizowany Mirage 2000D

Lotnictwo wojskowe, 08 stycznia 2021

Pierwszy zmodernizowany przez Dassault Aviation wielozadaniowy samolot bojowy Mirage 2000D, przeznaczony dla francuskich Armée de l'Air et de l'Espace (wojsk lotniczych i kosmicznych) wylądował wczoraj, 7 stycznia 2021, w bazie lotniczej BA118 Colonel Rozanoff w Mont-de-Marsan. Samolot przeszedł także przegląd naprawczy w warsztacie AIA w Clermont-Ferrand.

Pierwszy zmodernizowany Mirage 2000D (3-JJ, nr 639) po lądowaniu w bazie w Mont-de-Marsan / Zdjęcie: MO Francji

Plany Paryża zakładają zmodernizowanie 55 Mirage 2000D. Samoloty te mają być przystosowane do przenoszenia kierowanych pocisków rakietowych powietrze-powietrze bliskiego zasięgu MBDA MICA IR i zasobnika z działkiem, pozwalającego na zwalczanie celów naziemnych, śmigłowców i bezzałogowców, a także kpr MICA NG, bomb kierowanych Sagem AASM SBU-64 Hammer i zasobnika celowniczego Thales Talios. W kabinie załogi zostały zabudowane nowe dotykowe wyświetlacze wielofunkcyjne, ułatwiające nawigację i zarządzanie uzbrojeniem (Modernizacja francuskich Mirage 2000D, 2015-12-11). 

Zmodernizowany Mirage 2000D będzie przez prawie rok przechodzić próby z udziałem specjalistów z personel Centre d’expérimentation aérienne militaire (CEAM, centrum badawczego wojsk lotniczych) i Direction Générale de l’Armement (DGA, Dyrekcji Generalnej ds. Uzbrojenia), potwierdzające jego zdolność do wykonywania zadań uderzeniowych, a także operowania w klimacie gorącym.

Pierwsze unowocześnione Mirage 2000D mają w 2022 wejść do wyposażenia 3e Escadre de Chasse (Skrzydła Myśliwskiego) z bazy lotniczej 133 Henry Jeandet z Nancy-Ochey. W jego skład wchodzą trzy bojowe eskadry myśliwskie: EC 1/3 Navarre, EC 2/3 Champagne, EC 3/3 Ardennes i szkolna ETD 4/3 Argonne.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.