Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

SBCT otrzymają nową łączność

Wojska lądowe, 11 stycznia 2021

Według komunikatu US Army brygadowe zespoły bojowe wyposażone w transportery Stryker (Stryker Brigade Combat Team) otrzymają systemy łączności nowej generacji.

Pierwsze systemy łączności CS21 ITN trafią do 2. Pułku Kawalerii US Army / Zdjęcie: US Army

SBCT otrzymają zestawy Capability Set 21 Integrated Tactical Network (CS21 ITN), które mają mieć mniejsze gabaryty i masę, a także większą przepustowość i elastyczność użycia w porównaniu z obecnie stosowanymi urządzeniami. System ma zapewniać łączność głosową i wymianę danych na szczeblu batalionu działając w enklawie SBU (Sensitive But Unclassified).

Prace nad nową łącznością dla brygad Strykerów prowadzone są przez specjalistów z zespołu HAMMR (Helicopter and Multi Mission Radios) i DEVCOM (US Army Combat Capabilities Developement Command). Odbywają się w C5ISR Center Prototype Integration Facility przy poligonie Aberdeen. Prace zainicjowano w kwietniu 2020, zaś prototypowe urządzenia trafią do stacjonującego w Niemczech 2. Pułku Kawalerii US Army pomiędzy majem a sierpniem br. Potwierdzeniem integracji CS21 ITN mają być wrześniowe ćwiczenia kompanii Strykerów wyposażonych w nową łączność. Według założonego harmonogramu do 2022 pułk będzie częściowo wyposażony w  CS21 ITN.

CS21 ITN został już wprowadzony do użycia w 1st IBCT z 82. Dywizji Powietrznodesantowej. W tym miesiącu rozpoczną się także dostawy systemu do pododdziałów 173. Dywizji Powietrznodesantowej (Szkolenie obsług IM-SHORAD, 2020-11-27, Nowe zdolności M1134 Stryker ATGM, 2020-10-20, Wsparcie eksploatacji Strykerów, 2020-08-13).

W SBCT system CS21 ITN będzie występował w dwóch odmianach. Pierwsza odmiana, zawierająca m.in. zestaw łączności szerokopasmowej 4G LTE, radiostacje plecakowe drugiej generacji i radiostacje dla dowódcy trafi do większości wariantów Strykera. Druga odmiana CS21 ITN, wyposażona m.in. w dodatkowy komputer, radiostację Silvus Technologies, zestaw integracyjny dla radiostacji i rozdzielnicę energii elektrycznej, trafiać będzie wyłącznie do wozów dowodzenia. Elementy systemu CS21 ITN dla Strykerów mają być przystosowane do integracji z innymi pojazdami, takimi jak HMMWV i JLTV.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.