Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny etap programu OpFires

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 12 stycznia 2021

Departament Obrony USA poinformował o zawarciu kontraktu z Lockheed Martin Missiles and Fire Control w celu kontynuacji prac w programie broni hipersonicznej Operational Fires (OpFires). Stroną umowy w imieniu rządu jest DARPA.

Lockheed Martin opracuje m.in. wyrzutnię systemu OpFires / Ilustracja: Lockheed Martin

Wraz z kontraktem zainicjowany został kolejny etap programu – Phase 3b. Dotyczy on produkcji dwustopniowych pocisków hipersonicznych i ich prób w locie. Zakończenie prac przewidywane jest na styczeń 2022. Kontrakt o wartości 58,9 mln USD podpisany został po zakończonej sukcesem Phase 3a. Głównym integratorem systemu broni hipersonicznej jest Lockheed Martin.

OpFires będzie lądowym systemem pośredniego zasięgu przeznaczonym do precyzyjnego rażenia kluczowych celów w krótkim czasie i chronionych nowoczesnymi systemami obrony powietrznej. Jego efektorem będzie szybujący pocisk hipersoniczny. Cały system ma być mobilny i mieć zasięg większy, niż pocisk PrSM opracowywany dla wyrzutni M270 MLRS i M142 HIMARS. OpFires ma korzystać z części rozwiązań opracowanych dla wymienionych systemów (Przełom w programie OpFires?, 2020-07-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.