Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Węgierscy artylerzyści szkolą się w obsłudze PzH 2000

Wojska lądowe, 12 stycznia 2021

8 węgierskich artylerzystów odbywa w Niemczech szkolenie z zakresu obsługi armatohaubic samobieżnych PzH 2000. Nabędą oni uprawnienia instruktorskie, aby szkolić personel Magyar Szárazföldi Haderő (Węgierskich Wojsk Lądowych).

W czerwcu 2021 artylerzyści 131. batalionu artylerii 10. Dywizji Pancernej Bundeswehry wezmą udział w szkoleniu na węgierskim poligonie Tata / Zdjęcie: Bundeswehra

Żołnierze trafili na szkolenie do 131. batalionu artylerii 10. Dywizji Pancernej Bundeswehry. O szkoleniu poinformowano po zakończeniu pierwszego etapu kursu, trwającego trzy miesiące. Przed jego rozpoczęciem żołnierze odbyli kurs języka niemieckiego z uwzględnieniem specjalistycznej terminologii. Jest to o tyle istotne, ponieważ nie istnieją jeszcze instrukcje do PzH 2000 w języku węgierskim. Następnie węgierscy artylerzyści zostali przeszkoleni w zakresie użycia amunicji artyleryjskiej i prowadzenia działań na lądzie. Zwieńczeniem 11-tygodniowego szkolenia były strzelania na poligonie Grafenwoehr.

Proces szkolenia węgierskich żołnierzy ma się zakończyć w pierwszym kwartale 2021. Tym samym staną się oni dowódcami działonu (armatohaubicy). Następnie jeden oficer zostanie skierowany na kurs dowódcy baterii artylerii, zaś czterech kolejnych trafi na kurs dowódcy plutonu artylerii.

Węgry zamówiły 24 PzH 2000 w grudniu 2018. Armatohaubice trafią do nowo formowanego batalionu artylerii lufowej, który będzie stacjonował w Tata. Nowe uzbrojenie pozwoli zastąpić przestarzałe haubice ciągnione D-20 kal. 152 mm proweniencji radzieckiej. Zakup armatohaubic samobieżnych pozwoli skokowo zwiększyć możliwości węgierskiej artylerii. Dostawy pierwszych systemów przewidywane są na luty 2022 (Węgry kupują Leo 2A7+ i PzH 2000, 2018-12-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.