Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

DHL Express dostarczają szczepionki

Lotnictwo cywilne, 15 stycznia 2021

Do 8 stycznia 2021 linie DHL Express zrealizowały ponad 50 lotów dostarczając szczepionki przeciwko SARS-CoV-2 m.in. do Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Grecji, Finlandii, Litwy, Norwegii, Rumunii, Szwecji czy Włoch,. Część z nich (Włochy, Litwa, Norwegia i Rumunia), odebrały już kolejne dostawy szczepionek. W walce z pandemią DHL Express wspierają nie tylko kraje europejskie – przewoźnik dotarł również do Bahrajnu, Chile, Kostaryki, Izraela, Meksyku, Omanu i Singapuru.

Realizacja globalnego transportu szczepionki przeciwko SARS-CoV-2 w ciągu najbliższych 2 lat będzie wymagała od przewoźników posiadania 200 tys. palet i 15 mln pojemników chłodniczych, a także 15 tys. lotów w różnych konfiguracjach / Zdjęcie: DHL Express

Po wielu miesiącach przygotowań cieszymy się, że z powodzeniem dystrybuujemy szczepionki [przeciwko SARS-CoV-2]. Jesteśmy dumni, że nasze doświadczenie przyczynia się do zwiększenia ich dostępności na całym świecie. Obecny kryzys pokazał, jak istotna jest międzynarodowa sieć logistyczna w kwestii wyposażenia społeczeństwa w środki ochrony osobistej oraz testy. Teraz stawiamy kolejny krok we wspólnej walce z koronawirusem. Nasze zespoły w 220 krajach i terytoriach na całym świecie w połączeniu z naszą globalną siecią, stanowiącą podstawę transgranicznej logistyki ekspresowej, są gotowe do dostarczenia każdego rodzaju środków w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie – mówi Travis Cobb, dyrektor ds. globalnej sieci operacji i lotnictwa w DHL Express.

W grupie DHL w realizacji usług dla sektora opieki zdrowotnej zaangażowanych jest ponad 150 farmaceutów, 20 oddziałów badań klinicznych, 100 certyfikowanych placówek, 160 magazynów spełniających wymogi Good Distribution Practice i 135 ekspresowych placówek medycznych.

W skali świata, dostawcy usług logistycznych stoją przed wyzwaniem szybkiego stworzenia łańcucha dostaw medycznych. Ma on umożliwić dostarczenie szczepionek o niespotykanej dotąd liczbie. Wyzwaniem jest transport i logistyka ponad 10 mld dawek na całym świecie – również w regionach o mniej rozwiniętej infrastrukturze logistycznej, w których mieszkają ok. 3 mld ludzi. Realizacja globalnego transportu w ciągu najbliższych 2 lat będzie wymagała od przewoźników posiadania 200 tys. palet i 15 mln pojemników chłodniczych, a także 15 tys. lotów w różnych konfiguracjach (Dodatkowe Boeingi 777F dla DHL, 2021-01-14).

Transport szczepionek do licznych placówek w wielu krajach na świecie w tym samym czasie jest dla nas nie lada wyzwaniem logistycznym. Jednak dzięki ogromnemu doświadczeniu, zaangażowaniu naszych pracowników, długim przygotowaniom i planowaniu oraz – przede wszystkim – efektywnej współpracy z naszymi partnerami z grupy Deutsche Post DHL, jesteśmy w stanie dostarczać przesyłki medyczne w skuteczny sposób do wszystkich regionów jednocześnie – komentuje Tomasz Buraś, prezes zarządu DHL Express Polska.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.