Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze indyjskie T-90

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 sierpnia 2009

Pierwszych 10 wyprodukowanych w Indiach licencyjnych czołgów T-90 zostało dziś przekazanych indyjskiej armii.

Z blisko rocznym opóźnieniem Heavy Vehicles Factory (HVF) w Avadi przekazała dziś wojskom lądowym partię 10 licencyjnych czołgów T-90 Bhishma. Czołgi są produkowane z wykorzystaniem podzespołów dostarczanych z Rosji, ale Indiom udało się po wielu latach negocjacji uzyskać dostęp do wszystkich technologii niezbędnych do uruchomienia własnej produkcji. Budowany przez HVF kosztuje 140-150 mln rupii.

W 2001 Indie kupiły 310 czołgów T-90. 186 z nich zostało zmontowanych w HVF z zestawów dostarczonych z Rosji. Pierwotna umowa zakładała licencyjną produkcje w Indiach tysiąca T-90. Jednak kłopoty z transferem technologii i problemy z rodzimym czołgiem Arjun spowodowały, że Delhi kupiło w ubiegłym roku kolejnych 300 czołgów tego typu wyprodukowanych w Rosji.

HVF ma produkować 100 T-90 rocznie przez 10 najbliższych lat. W br. ma ich być w sumie 50. W 2020 armia indyjska ma posiadać 1600 czołgów tego typu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.