Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Budowa brazylijskich Mi-35M

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 sierpnia 2009

Trwa montaż pierwszych 3 śmigłowców uderzeniowych Mi-35M dla Brazylii. Dostawy powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Montaż jednego z trzech obecnie kompletowanych brazylijskich Mi-35M. Będą one występowały pod nazwą AH-2 Sabre. Śmigłowce będą pierwszymi, dedykowanymi maszynami szturmowymi Brazylii / Zdjęcie: via Santiago Rivas

Brazylia zamówiła w Rosji 12 szturmowych Mi-35 w październiku ubiegłego roku, po pokonaniu w przetargu Agusty A-129 Mangusty i Eurocoptera Tigera (AS-665).

Obecnie trwa montaż finalny pierwszych 3 egz. Po ich ukompletowaniu, rozpoczną na nich szkolenie brazylijscy piloci i technicy. Dopiero potem zostaną przetransportowane za Atlantyk.

W tej fazie programu brazylijskie wojska lotnicze dokonały inspekcji prac przez specjalistów Comissão de Fiscalização e Recebimento de Material do Mi-35M (komisji odbioru i kontroli programu), składającej się z przedstawicieli Comando-Geral de Tecnologia Aeroespacial i innych instytucji wojsk lotniczych. Inspekcja zakończyła się wynikiem pozytywnym.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa.


Drukuj Góra